NOVINKY
Mazaný Filip vyhrál v kategorii Fantasy / Horror na nezinárodním festivalu v americkém Houstonu. V této kategorii byli v minulosti oceněni režiséři jako Steven Spielberg, Oliver Stone nebo David Lynch.Televizní premiéra filmu v ČR se uskuteční 11. září od 20:00 na kanále HBO.Mazaný Filip otevíral v červnu festival evropských filmů v africké Kinshase spolu s dalšími 18 filmy jako například Lazebník sibiřský od Nikity Michalkova nebo Člověk ze železa Andrzeje Wajdy.DVD filmu Mazaný Filip získalo ocenění za nejlepší authoring DVD roku 2004 pro český film. Podle poroty dosahuje toto DVD vrcholné evropské úrovně. Ceny byly předávány v hotelu Diplomat v neděli 10. dubna 2005.Mazaný Filip byl vybrán do jedné ze sekcí mezinárodního filmového festivalu WorldFest v americkém Houstonu, který se uskuteční v květnu 2005.DVD Mazaného Filipa bylo nominováno odbornou porotou ceny David v těchto kategoriích: nejlepší authoring českého filmu, nejzajímavější bonusy, speciální dvoudiskové edice.Roční kabelová práva k filmu byla prodána firmě HBO do Polska, Maďarska, Slovenska, Bulharska, Rumunska a Moldavska.Česká televize získala tříletá práva k filmu na období od podzimu roku 2006 do roku 2009.Česká pobočka HBO získala práva k filmu od června 2006 do června 2007.Od ledna roku 2005 vstoupil Mazaný Filip do rakouské filmové distribuce zatím byl promítán ve Vídni, Insbrucku a Klagenfurtu.Podle výsledků za rok 2004 dosáhl celkový počet prodaných DVD ( včetně jednodiskových verzí vkládaných do časopisů ) celkem 17 000 kusů.Mazaný Filip byl uveden s pomocí Správy českých center uveden na přehlídkách Washingtonu, Kinshase, Kyjevě, Vilniusu a Helsinkách.Práva k prodeji DVD a VHS s omezením na krajanské spolky na území severní Ameriky byla svěřena firmě ElCanada.Dvouměsíční práva k projekci filmu na palubách letadel v letním období 2004 zakoupily ČSA.22. září vstoupil film v podobě VHS a DVD i do prodejen. Mazaný Filip je prvním českým filmem, který vychází na dvoudisku, a to hlavně z potřeby mnoha bonusových materiálů. Jako první české DVD má taktéž nosič verzi pro nevidomé, neboli tzv. AudiopopisČasopis Svět DVD označil dvoudiskovou verzi Mazaného Filipa jako nejlepší české DVD rokuV polovině září byla na mezinárodním filmového festivalu komedií "Filmové úsměvy" v Mladé Boleslavi filmu udělena "Cenu ředitele festivalu".Členové České filmové a televizní Akademie svým hlasováním vybrali film "Mazaný Filip" mezi tři české filmy, které by mohly reprezentovat českou republiku na výroční soutěži americké akademie, neboli na tzv. Oskarech.Na filmovém festivalu "Novoměstský hrnec smíchu" byli porotou oceněni kameraman Vladimír Smutný a architekt Jan Vlasák.Český lev pro rok 2003 za nejlepší kameru Vladimír Smutný.
Český lev pro rok 2003 za nejlepší výtvarný počin Jan Vlasák.Práce kameramana Mazaného Filipa Vladimíra Smutného byla Asociací českých kameramanů vyhodnocena jako nejlepší ze všech českých hraných filmů za rok 2003. Cena mu byla slavnostně předána v kině Lucerna v neděli 29.února 2004.V nejprestižnějším americkém filmovém magazínu Variety, v sekci Euroean track, vyšla recenzní upoutávka k filmu od Stevena Gaydose. ( viz. Napsali o filmu)Vydavatelství Supraphon vydal soundtrack k filmu. Filmový magazín Premiere ho označil jako soundtrack měsíce.Mazaný Filip byl nominován na Českého lva za rok 2003 v těchto kategoriích:
- nejlepší kamera ( Vladimír Smutný )
- nejlepší hudba ( Milan Kymlička )
- nejlepší výtvarný počin ( Jan Vlasák )Od uvedení do filmové distribuce shlédlo Mazaného Filipa v českých kinech cca 163 000 diváků. ( Do tohoto odhadu jsou započítána i přibližná návštěvnost filmu při letních akci tzv. Pojízdného kinematografu bratří Čadíků)Mazaný Filip bude uveden v říjnu 2004 na přehlídce českých filmů v chorvatském Zagrebu, v listopadu pak ve Washingtonu v American Film Institute, taktéž u příležitosti přehlídky českých filmů. V tomto měsíci pak další kopie pocestuje do finských Helsinek, dále pak na mezinárodní filmový festival v německém Cottbusu a speciálně vyrobená kopie s německými titulky bude od 18.11. po dobu třech týdnů promítána ve vídeňském Top kinu. Na začátku měsíce prosince bude film uveden v Polsku na mezinárodním filmovém festivalu Camerimage v Lodži.Dne 16. března se uskutečnila v Bratislavě v kině Charlies slavnostní slovenská premiéra. Film na území Slovenské republiky distribuuje společnost Saturn Entertainment. www.saturn.sk )Na konci srpna společnost Warner Bros. jako distributor filmu uvedla do půjčoven VHS kazety a jednodiskovou verzi filmu, obohacenou o skrytý bonus, teaser a trailer.